Medycyna estetyczna to dziedzina, która nie traci na popularności, a nawet niezmiennie ją zyskuje. Oferuje małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi o dużej skuteczności i doskonałych efektach. Tego rodzaju sposób poprawienia urody zajmuje obszar pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zabiegi medycyny estetycznej ingerują w głębsze warstwy skóry niż zabiegi kosmetyczne, a zarazem nie obciążają organizmu i nie wymagają długiej rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku operacji plastycznych.

Celem medycyny estetycznej jest profilaktyka starzenia się skóry oraz poprawa jej jakości. Zabiegi, które wykonujemy w tym zakresie, wpływają na pozbycie się zmarszczek, odmłodzenie wyglądu, usunięcie defektów skóry oraz modelowanie owalu twarzy i poszczególnych jej obszarów, np. powiększanie ust.

Metody wypełniania zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów. W tej sferze bardzo dobrze sprawdza się botox i kwas hialuronowy. Iniekcje botoxu, wykonywane przez lekarzy specjalistów, to w pełni bezpieczne zabiegi, polegające na podaniu wypełniacza w wybrane miejsca twarzy. Taki zabieg blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, co wpływa na wygładzenie zmarszczek mimicznych przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyrazu. Pełne efekty zastosowania botoxu widoczne są po 2-3 dniach od wstrzyknięcia.

Inną metodą wypełniania zmarszczek jest użycie kwasu hialuronowego. Naturalnie występuje on w naszym organizmie. Jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze oraz jej prawidłowe nawilżenie. Wraz z wiekiem w naszym ciele zmniejsza się jego ilość, co skutkuje mniejszą objętością i jędrnością skóry oraz nieuchronnym powstawaniem zmarszczek.

W medycynie estetycznej wykorzystujemy dwa rodzaje kwasu hialuronowego:

  • usieciowany - daje wyjątkowe efekty wypełnienia zmarszczek oraz powiększania ust, modelowania twarzy, nosa i kości policzkowych,
  • nieusieciowany - wykorzystywany w celu nawilżenia skóry i odmłodzenia jej wyrazu.

W zależności od zakresu i obszaru wykonywania zabiegu, kwas hialuronowy podawany jest przy użyciu cienkiej, krótkiej igły lub mikrokaniulą.

Przed rozpoczęciem obu rodzajów zabiegu przed ich rozpoczęciem nakładamy na skórę preparat znieczulający w postaci kremu. U pacjentów z niskim progiem bólowym możemy zastosować nieco silniejsze znieczulenie.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia polega na podskórnej lub śródskórnej iniekcji różnego typu preparatów, odżywiających i regenerujących skórę, takich jak aminokwasy, mikroelementy, nieusieciowany kwas hialuronowy, mieszanka antyoksydantów. Mezoterapia przywraca skórze blask, poprawia jej elastyczność, usuwa zmarszczki i bruzdy oraz działa przeciwzmarszczkowo. Dużą rolę odgrywa również nakłucie skóry - poprawia jej mikrokrążenie, dotlenienie,odżywienie i stymuluje regenerację skóry.

Częstym środkiem wykorzystywanym w tego rodzaju zabiegu jest osocze bogatopłytkowe. Preparat jest naturalny, gdyż uzyskiwany z krwi pacjenta. Tego rodzaju mezoterapia igłowa nazywana jest także wampirzym liftingiem. Efektem jest widoczne odmłodzenie, rewitalizacja i ujędrnienia skóry. Co ważne osocze jest naturalne, a więc biokompatybilne i bezpieczne w przypadku alergików.

Czym jest lipoliza iniekcyjna i jakie są efekty?

Sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej nie jest jedynie operacja chirurgiczna. Skutecznym zabiegiem w tym zakresie jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na iniekcji substancji czynnej w miejsce, gdzie powstały miejscowe otłuszczenia, np. fałdy na brzuchu, plecach lub udach. Wstrzykiwany preparat działa na zasadzie rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Następnie tłuszcze te rozkładane są podczas przemiany materii i wydalane z organizmu. Przed rozpoczęciem zabiegu na obszar iniekcji nakładamy maść ze środkiem znieczulającym, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas jego trwania.

Lipoliza iniekcyjna nie jest przeznaczona dla pacjentów z dużą nadwagą. Jedynie osoby z normalną lub niewielką nadwagą mogą liczyć na widoczne efekty:

  • utraty kilku cm w obwodzie w obszarze wykonania zabiegu,
  • poprawa mikrokrążenia,
  • poprawa metabolizmu komórek skóry,
  • odżywienie skóry,
  • stymulacja regeneracji skóry.

Nici PDO - jakie efekty dają nici liftingujące?

Głównym zadaniem nici liftingujących jest uniesienie opadającej skóry twarzy. Tym samym korygują one jej rysy i sprawiają, że wygląda na młodszą, sprężystą i bardziej jędrną. Oprócz poprawy elastyczności i owalu twarzy, zabieg wygładza bruzdy i zmarszczki. Zabieg wykonujemy zwłaszcza w obszarach takich jak żuchwa, linia brwi, policzki, czoło oraz w innych miejscach na ciele, np. na szyi i dekolcie.

Nici liftingujące wykonane są z materiałów wchłanianych przez nasze ciało, dlatego po około 8 miesiącach całkowicie się rozpuszczają. Efekt zabiegu utrzymuje się jednak przez około 2 lata. Jego wykonanie jest dużo mniej inwazyjne niż tradycyjny lifting twarzy. Pierwsze efekty poprawy wyglądu skóry widoczne są już po 3-4 tygodniach. Najpełniejsze efekty widać po około 2-3 miesiącach.

Na wizycie konsultacyjnej lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, ustalając potrzeby i oczekiwania pacjenta wobec zabiegu lub doradzając w wyborze odpowiedniej terapii. Ponadto wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań. Do podstawowych przeszkód w wykonaniu powyższych zabiegów należą:

  • ciąża i okres laktacji,
  • aktywna opryszczka,
  • stany zapalne oraz poważne choroby skóry w okolicy zabiegowej,
  • skłonności skóry do powstawania blizn przerostowych,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory,
  • immunosupresja,
  • epilepsja.

Po zakończonej terapii pacjent otrzymuje wskazania lekarskie, które należy przestrzegać, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań i mieć pewność uzyskania doskonałych efektów wykonanego zabiegu.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzane są w naszym gabinecie wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy przy użyciu wysokiej jakości materiałów i sprzętu medycznego. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom doskonałych efektów zabiegów oraz poczucia komfortu podczas ich trwania.


Cennik

Toksyna botulinowa ( Botox, Vistabel )
1 okolica 400 zł
2 okolice 750 zł
3 okolice 1100 zł
Uniesienie brwi - "otwarcie oka"
300 zł
Leczenie bruksizmu
od 1000 zł
Wypełniacze - kwas hialuronowy 1 ml
bruzdy nosowo wargowe 800 zł
dolina łez 700 zł
usta od 800 zł
policzki 1000 zł
Nici rewitalizujące PDO
80 zł/ 1 szt
Mezoterapia igłowa
350 - 450 zł
Mezoterapia skóry głowy Dr. Cyj
650 zł
Lipoliza iniekcyjna - Aqualyx brzuch / boczki
800 - 1000 zł
x

Napisz do nas!

    x

    Brak informacji!

    kjadlajslkjsalkdjaldksj